— oorspronkelijke release: 31 maart 2015 —
Tijdens de graduate class van Serena wordt er een speciaal onderwerp behandeld dat gericht is op de afgestudeerde leerlingen. Dit onderwerp vereist het gebruik van de volledige mesa en het hebben ontvangen van de Hatun Karpay. Deze keer was dit onderwerp de Mosoq Karpay. De Mosoy Karpay is de inwijding die na de Hatun Karpay wordt doorgegeven. Deze inwijding wordt gebruikt als een verversing van de Hatun Karpay en voor de verdere ontwikkeling van de Pampamesayoq.
Afgelopen zaterdag was voor mij de afsluiting van een maand lang trainingen en examens zowel privé als voor mijn werk. Ik heb dus ook overwogen om deze graduate class over te slaan omdat ik erg moe was. Gelukkig heb ik de avond ervoor toch de energie gevonden om mijn behandeltafel voor de dag te halen en in het gezin healingen te geven. Hierdoor werd ik zelf ook weer opgeladen en was ik klaar om mee te doen aan deze speciale dag.
Aangekomen in Kerkdriel kwam ik in een warm bad terecht. Het was een heerlijk weerzien met allerlei mensen waar ik de afgelopen jaren een band mee heb opgebouwd. Allemaal mensen die de opleiding hebben afgerond en die min of meer als Pampamesayoq werken. Allemaal mensen die min of meer dezelfde dingen meemaken of meegemaakt hebben als ikzelf. Het was dus niet zo vreemd dat de sfeer er meteen goed in zat. Dat werd alleen maar beter toen de paqo’s binnenkwamen en ik aan ze voelde dat de leerling leraar band verandert was. Er was meer gelijkheid ontstaan. Meer een gevoel van delen als gelijken. De reis van het verzamelen was ten einde gekomen en had plaats gemaakt voor een nieuw begin. Een begin dat gericht was op verrijking van dat wat de moeite waard is.
Net als anders werd er eerst een voorstelrondje gedaan. Deze keer lag het accent echter niet op onze algemene ervaringen, maar de paqo’s wilden weten hoe onze relatie met onze mesa was. Ze wilden horen en voelen hoe we ermee verbonden zijn geraakt. Hoe de mesa en het werken ermee ons leven heeft veranderd. Hoe we gegroeid zijn in onze rol als Pampamesayoq. Hoe we de Zuid-Amerikaanse energie in onze westerse samenleving hebben gedeeld. De verhalen die er volgenden waren prachtig en vervulden de paqo’s zichtbaar met blijdschap. Het is ook niet niks dat je zaden plant aan de andere kant van de wereld en ziet hoe deze volledig tot bloei komen.
Na het voorstelrondje werd uitgelegd wat de Mosoq Karpay precies betekent en waarom deze wordt gegeven. Ook werd er verteld dat er een speciale despacho is die wordt gemaakt als voorbereiding op de Mosoq Karpay. Zowel de despacho als een demonstratie van de Mosoq Karpay stonden op het programma. Dat betekende dat we eerst met z’n allen de despacho zouden maken en dat daarna 1 gelukkige zou worden gekozen om de Mosoq Karpay te ontvangen.
De details van zowel de inwijding als de despacho zal ik hier niet vertellen omdat dit helaas voorbehouden is aan ingewijden. Dit is een wens van de paqo’s zelf.
De dag werd afgesloten met een groot applaus voor de paqo’s en iedereen die er tijdens de opleiding zijn en haar rol heeft gespeeld. Deze dag smaakte in elk geval naar meer en Don Hernan gaf aan dat hij in de herfst terug zal keren. Ik kan haast niet wachten. Tot die tijd zal ik in ieder geval zoveel mogelijk de energie van Zuid Amerika met mijn westerse broeders en zusters delen. Trots om deel uit te mogen maken van deze prachtige ontwikkeling in de menselijke evolutie.
Urpichay Sonqoy…