Op dit moment maken we een explosie van bewustzijn mee. Om ons heen zien we overal het woord crisis, maar wat meeste niet zien is dat dit een potentie met zich meebrengt waar slechts een selecte groep mensen zich van bewust van is. De crisis is namelijk bij uitstek een kans om dingen anders te doen zonder dat de buitenwereld je daarop aankijkt.

Steeds vaker spreek ik meer mensen die hun werk verliezen en in een “vervelende” situatie terechtkomen. De meeste pakken de draad direct weer op en gaan snel solliciteren en zoeken weer een baan die ze hetzelfde zal brengen als voorheen. Slechts een enkeling doorziet dat wat ooit is geweest nu niet meer werkt. We leven namelijk echt in een andere wereld dan een paar jaar terug en al die zogenaamde zekerheden zijn verdwenen. Onze ouders hebben ons verteld dat als we braaf een papiertje zouden halen en we een goede baan zouden het allemaal goed zou komen. Maar helaas is de werkelijkheid toch echt heel anders gebleken en dat merken ze zelf ook aan den lijve. Ook hun pensioenen zijn niet zo zeker als dat ze wel hadden gedacht. Dit zorgt bij de meeste voor een innerlijke onrust en bij een enkeling voor een ontwaken.

We leven in een tijd waarin we worden uitgedaagd om al onze talenten te gaan gebruiken om deze wereld opnieuw ten goede vorm te geven. Dit is voor sommigen eng. Zij blijven daardoor het grootste deel van hun leven rondjes lopen en weigeren om de berg te beklimmen. De reden hiervoor kan zeer divers zijn. Het kan trauma zijn dat is opgelopen in dit leven of een vorige of trauma dat is doorgegeven in de familielijn. In alle gevallen is het de moeite om een spiritueel pad te zoeken dat bij degene past en serieus aan de slag te gaan. Als je besluit om dit te doen dan zul je merken dat alles wat je hebt geleerd op school berust op antieke ideeën van hoe de wereld in elkaar zou moeten zitten. Door zelf de weg te bewandelen ontdek je wat voor jou de waarheid is en hoe de wereld voor jou in elkaar zit. Daar gaat het om in deze tijd. Jij bent de enige die weet hoe jij gelukkig kunt worden. Er is niks of niemand die dat beter weet dan jij.

Als jij de enige bent die weet hoe je gelukkig kunt worden dan brengt dit verantwoordelijkheden met zich mee, want je kunt niet langer een slachtofferrol spelen. Je bent zelf aan zet. Voor mensen die deze verantwoordelijkheid aandurven betekent de huidige tijd een sprong in het diepe waarbij de mogelijkheden om te groeien enorm zijn. Je kunt onafhankelijk worden en vanuit deze onafhankelijkheid de wereld opnieuw vormgeven door de keuze die je maakt. Dit zal een zeer grote stap zijn omdat jouw omgeving niet weet wat ze hiermee aanmoet. Ze denken dat je gek bent geworden en zullen je proberen tot de orde te roepen. Maar ze zullen hier niet in slagen omdat je door de ziel geroepen bent. Jouw ontwaken zal gedreven zijn door een kracht die sterker is dan het systeem waar je in leeft.

dalai lama
Het systeem zal hier niet mee om kunnen gaan omdat het gebaseerd is op controle en angst. Onze hele samenleving hangt aan elkaar van systemen die zijn gebaseerd op onze machteloosheid. Deze systemen zullen zich tot het extreme verdedigen tegen mensen die tegen ze proberen te vechten. Dit is dan ook niet de weg. De weg die er voor ons ligt is de weg van het loslaten. Het loslaten van het beeld dat wij machteloos en afhankelijk zijn. Door onze talenten te gebruiken kunnen we alternatieven creëren die niet gebaseerd zijn op afhankelijkheid en angst. Wie goed om zich heenkijkt ziet dit overal gebeuren. Mensen doorzien dat ze gevangen zijn geraakt in een systeem van controle en kiezen ervoor om ervan los te komen. Zij weigeren om er nog langer aan deel te nemen. Deze roep komt van binnenuit. Het is de roep die ik in 1999 al heb gehoord.

De aarde is in 2012 voor altijd veranderd in een planeet waarop mensen zullen leven die zich richten op de hulp aan anderen. Mensen die vanuit hun ego blijven werken zullen niet opnieuw incarneren op deze planeet. Dat betekent dat er binnen 100 jaar geen enkele ziel meer op aarde aanwezig is met een bewustzijn dat gericht is op enkel persoonlijk gewin. Onze kinderen hebben al een andere programmering meegekregen dan ons, maar moeten het doen met de systemen die wij voor ze hebben opgetuigd en in plaats dat we luisteren naar hen en de systemen aanpassen, denken we dat we dat niet kunnen. Dit is onzin. Geld is een verzinsel, onze economie is een verzinsel en zo zijn de meeste van onze grootste problemen verzinsels. Als wij er klaar voor zijn kunnen we ze net zo gemakkelijk loslaten als een peuter zijn babyspeelgoed loslaat.

Met name het geldsysteem en het onderwijs zijn twee gebieden die van onderuit zullen worden veranderd door de vernieuwde wensen van de mens van vandaag. Ontwikkeling van kinderen zal voorop staan, in plaats van prestatie. Want prestatie is iets van de oude wereld waarin we als mensen dachten dat we niet genoeg hadden en telkens meer moesten kunnen. Vooruitgang is de opdracht van onze ziel, maar vooruitgang om de vooruitgang wordt kanker genoemd als het zich manifesteert in een cel.

Dus wat te doen? Zelf maak ik gebruik van verschillenden technieken, die elk hun eigen kracht hebben. Zoek dat wat bij jou past en doe dat met heel je hart.

Stap 1: loslaten
Herstel je contact met de natuur en leer om je goed te aarden. De aarde is onze bliksemafleider die ervoor zorgt dat we emoties goed af kunnen voeren als ze vrijkomen. Laat je angsten los en geef je over. Bijvoorbeeld hatha-yoga is zeer geschikt om te leren om jezelf te aarden en om je lichaamsbewustzijn in het algemeen te ontwikkelen.

Stap 2: transformatie
Ga aan het werk met je emoties. Dit zijn ongeuite gevoelens die zich vast hebben gezet in ons neurale netwerk en ons dwingen om situaties keer op keer opnieuw te beleven. Leer om je verleden los te laten. Er zijn genoeg technieken die je kunnen leren hoe je dit kunt doen. Maar zorg dat je ermee aan de slag gaat. Mensen die leven vanuit het verleden zullen nooit de kracht van het heden leren kennen.

De Munay-Ki is hier bijzonder geschikt voor omdat het deze transformatie een ontzettende duw geeft. Het wordt niet voor niks vergeleken met 10 jaar psychotherapie in 9 inwijdingen.

Stap 3: op reis gaan
Ga op reis, niet letterlijk, maar ga de uitdagingen aan die het leven aan jou presenteert. Loop niet weg, maar heb het vertrouwen dat je het aankunt. Bij deze stap is het handig als je weet wat karma veroorzaakt en wat het oplost. Zelf gebruik ik hier het systeem: “DNA-code van de ziel” voor, maar er zijn ook andere manieren hoe je dit kunt doen. Van belang is dat je zonder angst bent en in je kracht blijft staan.

Stap 4: voorbij je ego
Leer om je ego te overstijgen en de wereld te zien vanuit een ander perspectief. Onze waarheid is niet altijd de waarheid. Daarom is het goed om jezelf niet te serieus te nemen en zo nu en dan alles wat je hebt verteld onderuit te halen, want zoals een goede vriend van me altijd zegt: “Maar, wie ben ik, want ik weet het ook niet.” Dit werkt vooral heerlijk ontnuchterend na een zware sessie over gewijde technieken.

Daarnaast is de Nusta Karpay hier ook erg geschikt voor. Dit leert je om je over te geven aan de grote krachten van het universum en om vanuit je hart te blijven leven.

Inca-sjamanisme
Het Inca-sjamanisme is een systeem dat alleen geschikt is voor de serieuze zoeker. Het is krachtig, doeltreffend en mysterieus. Het is zeer geschikt voor de tijd waarin we leven omdat het de kracht van het vrouwelijke hersteld en dit werkt helend in een wereld waarin het mannelijke hoogtij viert. Deze weg is alleen bijzonder uitdagend omdat je zo’n snelle groei doormaakt dat sommigen dit niet kunnen bolwerken. Zelf heb ik in anderhalf jaar opleiding bij Serena dezelfde groei doorgemaakt als in de rest van mijn leven. Dit geeft wel aan wat de kracht is van dit pad.

Mensen, wordt vrij en geniet van je leven…

Geef een reactie

De waardering van www.bluekachina.nl bij WebwinkelKeur Reviews is 9.8/10 gebaseerd op 39 reviews.